TRENDY 2019: Scandi-boho, czyli nowa odsłona stylu skandynawskiego
Co ma wspólnego chłodny, skandynawski minimalizm z etnicznym stylem boho? Z pozoru niewiele, jednak często połączenie dwóch przeciwieństw kreuje bardzo ciekawy efekt. Tak jest w tym przypadku – surowe scandi w zestawieniu z boho zachwyca świeżością i nowym spojrzeniem na ten popularny od kilku sezonów styl urządzania wnętrz, tworząc zupełnie nową jakość. Jak przenieść go do wnętrza naszego domu? Dzisiaj dzielimy się sposobem na to, jak stylowi skandynawskiemu nadać odrobinę rumieńców i połączyć go z boho – w efekcie otrzymamy jedną z najmodniejszych aranżacji nadchodzącego sezonu. Może właśnie w tym stylu urządzisz swój segment w cenie mieszkania?
Kontrastowe połączenia
Myśląc o stonowanym, surowym stylu skandynawskim, można zacząć się zastanawiać, w jaki sposób designerzy łączą go z… boho? Przecież to niemalże jego przeciwieństwo. I o to właśnie chodzi! Neutralne scandi to doskonałe tło dla mocy kolorów i faktur, które łączy w sobie etniczne boho. Wszelkiego rodzaju wzory w kontrastowych kolorach, nasycone barwy oraz meble wykonane z naturalnego, ciemnego drewna mogą w pełni zachwycać swym pięknem na tle stonowanych, chłodnych ścian.
Łącząc scandi z boho stawiamy na bazę w stylu skandynawskim, a nie odwrotnie, ponieważ w tej konfiguracji zachowamy najlepsze proporcje pomiędzy tymi stylami. Połączenie prostoty i minimalizmu z bogatym etno wzornictwem to doskonały pomysł na urozmaicenie każdego wnętrza. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i z obu stylistyk wybrać tylko te elementy, które nam się najbardziej podobają. Segmenty w Lesznowoli oferują szerokie możliwości aranżacyjne wnętrza, które w całości możemy urządzić w stylu scabdi-boho.
Naturalne materiały
Wspólnym mianownikiem dla stylu scandi i boho jest zastosowanie naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, wiklina, len czy bawełna. Wybieramy bogato zdobione meble wykonane z ciemnego drewna, drewniane dodatki i długie zasłony do okien z lnu. Wszystkie przedmioty bliskie naturze, są mile widziane. Gdy urządzimy wnętrze segmentów pod Warszawą w stylu scandi-boho, stanie się ono swoistą oazą i przedłużeniem świata przyrody, który znajduje się bezpośrednio za oknem.
Oryginalne dodatki
Podobnie jak w innych stylach, scandi-boho budują dodatki – to właśnie dzięki nim wykreujemy niepowtarzalny klimat w naszym domu. Pole do popisu w tej kwestii mamy szerokie, ponieważ boho uwielbia dekoracje i umiejętnie łączy elementy zaczerpnięte z różnych, często skrajnie różnych kultur.
Jak nie przesadzić z eklektycznym łączeniem dodatków i uniknąć niekontrolowanego chaosu? Wybierzmy te z nich, które w jakiś sposób łączą się ze stylem skandynawskim na przykład futrzane koce, drewniane ramy do obrazów, kosze z wikliny czy wzorzyste koce – najlepiej w czarno-białe wzory, charakterystyczne dla klasycznego stylu scandi. Kompletując dodatki nie zapominamy o tych w stylu hygge takich jak puchate poduszki, świeczki oraz żywe rośliny zielone.