Jak z pomysłem urządzić przytulną łazienkę?
Mała łazienka nie musi oznaczać dużego problemu – gdy kreatywnie podejdziemy do tematu, nawet na niewielkiej przestrzeni możemy stworzyć komfortową i funkcjonalną powierzchnię łazienkową. Przede wszystkim stawiamy na prostotę, która pozytywnie wpływa na estetykę małej łazienki, a także na wygodne rozwiązania ułatwiające życie. Warto z wyprzedzeniem zaplanować wnętrze, aby uniknąć aranżacyjnych wpadek i optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń – doradzamy, jak kreatywnie urządzić przestrzeń łazienkową, aby była estetyczna i funkcjonalna.
Liczy się pomysł
Mała łazienka na niewielkim metrażu rządzi się własnymi prawami. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i uniknąć błędów aranżacyjnych, które wprowadzą wrażenie chaosu i nieporządku, należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Przede wszystkim stawiamy na minimalizm – redukcja zbędnych mebli i sprzętów pozytywnie wpłynie na estetykę niewielkiego pomieszczenia. Zastanówmy się, czy możemy na przykład przenieść pralkę do innego pomieszczenia, co pozwoli znacznie zaoszczędzić miejsce. W domu w Lesznowoli pralkę możemy umieścić na przykład w pomieszczeniu gospodarczym lub w przestronnej kuchni.
Funkcjonalne rozwiązania
Aranżując łazienkę zaplanujmy przestrzeń tak, aby naprzeciwko drzwi wejściowych do łazienki nie znajdowała się na przykład kabina prysznicowa, ponieważ to na wstępie będzie podkreślało niewielki metraż pomieszczenia. Najlepiej zaprojektować wnętrze tak, aby naprzeciwko drzwi znajdowało się lustro nad umywalką – zabieg ten optycznie powiększy wnętrze i zbuduje wrażenie większej przestronności. Wybieramy kompaktowe, wiszące miski WC oraz możliwie niewielkie, lecz pojemne umywalki w wersji nablatowej lub wpuszczanej. Łazienki w domach pod Warszawą oferują ciekawe możliwości kreatywnej aranżacji nawet niewielkiej przestrzeni.
S jak szkło
W niewielkiej łazience unikamy wszelkiego rodzaju ścianek działowych, które tylko pomniejszą ograniczoną przestrzeń, ale stawiamy na szkło! Jego transparentna struktura doda mu przestronności – zamiast zabudowanej kabiny prysznicowej możemy zdecydować się na wydzielenie szklaną taflą strefy prysznicowej bez brodzika, co również pozwoli nam zaoszczędzić trochę miejsca. Aranżując małą łazienkę często stajemy przed wyborem – prysznic czy wanna – ponieważ przeważnie nie możemy zrealizować dwóch opcji. Osoby, które preferują długie kąpiele w wannie mogą połączyć ją z zaletami prysznica, instalując panel prysznicowy oraz szklaną osłonę wanny, która umożliwi szybki prysznic.
Kolor ma znaczenie
W małych łazienkach powinniśmy zdecydowanie unikać ciemnych barw, które wizualnie pomniejszą i tak niewielki metraż. W przypadku ograniczonej przestrzeni łazienkowej idealnie sprawdzą się jasne kolory, takie jak biel, odcienie szarości, delikatne pastele lub beże. W małych łazienkach unikamy dużych kafli o wyraźnych wzorach i fakturach, a stawiamy na gładkie, błyszczące płytki, które wizualnie powiększą wnętrze. Rezygnujemy ze zbędnych elementów dekoracyjnych i stawiamy na pomysłowe rozwiązania takie jak na przykład grzejnik łazienkowy w mocnym, kontrastowym kolorze. Stosując się do nasz rad, urządzicie łazienkę w segmentach w Lesznowoli komfortowo, funkcjonalnie i z pomysłem.