Wskazówki aranżacyjne dla początkujących

Bardzo często można usłyszeć, że aranżacja nowych domów jest czasochłonna i droga. Czy na pewno? Czasem wystarczy zastosować kilka sprytnych wskazówek, dzięki którym można oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym z łatwością zaaranżujesz swój wymarzony segment pod Warszawą.

 

 

Odpowiednie oświetlenie to podstawa

Zastanawiasz się jak optycznie powiększyć swoje mieszkanie? Wystarczy, że wpuścisz do środka trochę naturalnego światła. Nie zasłaniaj okien ciężkimi, ciemnymi materiałami. Postaw na lekkie, przezroczyste tkaniny, które sprawią, że wnętrze Twojego domu będzie przestrzenne. To prosty sposób na większy metraż w tej samej cenie.

  

Większe wnętrze? Skorzystaj z luster!

Decydując się na segment w cenie mieszkania, będziemy mieć do dyspozycji większe pomieszczenia niż w standardowym małym mieszkaniu. Problem może stanowić jednak np. wąski korytarz. Możesz go optycznie powiększyć, jeżeli użyjesz dużych luster. Jeżeli w przedpokoju znajdują się szafy, lustra mogą być montowane na nich – nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. 

 

Małe akcenty – duży efekt

Nie trzeba wydawać dużych kwot, aby uzyskać efektowne wnętrze. Wystarczy, że postawisz na małe akcenty. Nowe domy są znacznie prostszą przestrzenią do aranżacji, ponieważ można wszystko stworzyć od podstaw. Wykorzystaj w domu standardowe kolory, ale ożyw je dodatkami. Kolorowa kanapa w połączeniu z jedną ścianą w zbliżonym kolorze sprawią, że Twój dom pod Warszawą będzie wyglądał, jak z najnowszego katalogu wnętrzarskiego.

 

Stawiaj na jeden styl

Zastanawiasz się, jak urządzić swoje mieszkanie? Zawsze dobrym pomysłem jest wybór jednego, spójnego stylu. Zaplanuj wcześniej wszystkie pomieszczenia na papierze i powoli wdrażaj swoje plany. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w których coś nie będzie ze sobą współgrało i konieczna będzie zmiana, już po wykonaniu pewnych prac. To zdecydowana oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Nie kupuj zbędnych elementów wyposażenia

Podstawowym błędem, który popełnia prawie każdy podczas aranżacji mieszkania, jest zakup przedmiotów, które co prawda pięknie się prezentują, ale są niepraktyczne i tylko zajmują przestrzeń. Stawiaj wyłącznie na meble i dodatki, które faktycznie są potrzebne. Dzięki temu unikniesz efektu zmniejszenia swojego mieszkania.

Korzystając z naszych wskazówek aranżacyjnych, Twój wymarzony dom w Piasecznie lub Lesznowoli będzie nie tylko piękne, ale także bardzo funkcjonalny. A Ty unikniesz niepotrzebnych błędów.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017