Wabi-sabi, czyli odkryj piękno niedoskonałości

Chcesz poznać najgorętszy trend wnętrzarski 2018 roku? Zapraszamy do świata wabi-sabi, czyli japońskiej filozofii, która uczy jak dostrzegać piękno w zwykłych i nie zawsze doskonałych przedmiotach. Przekonaj się, jak możesz zaaranżować swój własny dom blisko Warszawy w stylu wabi-sabi.

Wnętrzarskie trendy od kilku lat niezmiennie przyzwyczajały nas do minimalizmu i ascetycznych, surowych wnętrz. W ubiegłym roku zimne, oszczędne pomieszczenia ociepliło skandynawskie hygge, czyli przeniesiona na język wystroju wnętrz duńska koncepcja szczęścia. Zakłada ona celebrację ulotnych chwil oraz radość z prostych przyjemności w życiu, co znalazło swoje odzwierciedlenie w zastosowaniu miękkich, przytulnych materiałów, klimatycznego oświetlenia i wszystkiego, co sprawi, że Twój nowy dom blisko Piaseczna będzie pełen ciepła. Czym więc jest wabi-sabi, które zostało okrzyknięte najważniejszym trendem wnętrzarskim w roku 2018? Powrotem do minimalizmu, ale w zupełnie nowy i bardzo hygge sposób.

 

                                                                  źródło: https://pl.pinterest.com/pin/365776800969742063/

Filozofia autentyzmu

Wabi-sabi to japońska filozofia stojąca w opozycji do współczesnego konsumpcjonizmu, zakładająca, że nie wszystko w naszym życiu musi być idealne, a piękno zaklęte jest również w niedoskonałości. Gloryfikuje autentyczność oraz wartość, jaką ludziom i przedmiotom nadaje czas. Żyjąc w zgodzie z jej postulatami, zniszczone przedmioty naprawiamy, a nie zastępujemy kolejnymi, nowymi. We wnętrzach w stylu wabi-sabi królują naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, korek, dominująca kolorystyka koresponduje z kolorami ziemi, a pęknięcia w ścianie nie są zachętą do kompleksowego remontu, lecz jednoznacznym dowodem, że nasz nowy dom blisko Piaseczna będzie tętnił życiem. 

                                                    źródło: https://pl.pinterest.com/pin/818881144718248402/ źródło: https://pl.pinterest.com/pin/83387030580960947/                                                                    

Niedoskonałość to forma wolności

Tak jak wszystko w życiu, przedmioty codziennego użytku również nie muszą być doskonałe – urządzając dom zgodnie z koncepcją wabi-sabi, postawmy na niestandardowe naczynia, które możemy wykonać sami. Nieregularna ceramika, która nosi ślady czasu i pracy ludzkich rąk, doskonale oddaje założenia japońskiej filozofii. Podobnie surowe, niewykończone ściany, oszczędna aranżacja wnętrza i brak symetrii, który przypisany jest mieszkaniom urządzonym w bardziej nowoczesnej stylistyce. Urządzając swój nowy segment w cenie mieszkania pod Lesznowolą, daj się zainspirować niedoskonałością stylu wabi-sabi.

źródło: unsplash.com 

Prostota i naturalne materiały

Wabi-sabi uwielbia ascetyczną prostotę i oszczędność formy. Wybieramy jedynie meble i sprzęty, które będą nam niezbędnie potrzebne do codziennego funkcjonowania. Meble mogą być wykonane z drewna z recyklingu, podobnie jak naczynia i proste dekoracje. Materiałem dominującym jest len z jego naturalną, lekko pogniecioną fakturą. W kwestii kolorystyki stawiamy na barwy ziemi – beże, jasne brązy i szarości – które sprawiają, że pomieszczenia w domu są przytulne pomimo swej prostoty. Wszystkie przedmioty, które mają dla nas wartość i noszą znamiona swojego wieku, możemy użyć jako dekoracje – drewniane rzeźby, własnoręcznie wykonane naczynia lub obrazy. Zastanów się, jak mógłby wyglądać Twój wymarzony dom w cenie mieszkania blisko Warszawy.

                                                               źródło: https://pl.pinterest.com/pin/215258057179731085/      

Czy wabi-sabi to styl, w którym urządzicie Wasze wnętrze?
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tanich domów w cenie mieszkania pod Warszawą.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017