Styl Etno - kilka sposób na stworzenie ciekawego wnętrza

Klimat Etno kojarzy się głównie ze starszymi budynkami, które mają swoją historię. Okazuje się jednak, że jest to również doskonałe rozwiązanie w przypadku nowych domów. Bogactwo różnych wzorów, czy inspiracje kulturami pochodzącymi z całego świata to zdecydowane przeciwieństwo popularnego w ostatnich latach minimalizmu. Jak wprowadzić Etno do wnętrza domu, aby go nie przytłoczyć? Sprawdź kilka wskazówek.

Podstawy stylu Etno

Jedną z absolutnych podstaw stylu Etno jest przede wszystkim naturalne drewno. Najlepiej, jeżeli widać na nim upływ czasu i sęki. Z takiego drewna może być wykonana podłoga lub nawet meble. Najważniejsze jest natomiast to, aby dopasować kolor do wielkości wnętrza. W przypadku nowych domów pod Warszawą, gdzie przestrzeń jest zdecydowanie większa, można pozwolić sobie na ciemne, egzotyczne gatunki drewna. W momencie, kiedy urządzasz małe mieszkanie, lepsze będą jasne kolory.

Oprócz drewna bardzo popularnym elementem jest także rattan. Jeżeli planujesz zakup segmentu pod Warszawą, to możesz rozważyć zakup mebli rattanowych, które sprawią, że wnętrze będzie bardzo oryginalne, a jednocześnie niezwykle lekkie. Z kolei, jeżeli nie interesują Cię domy pod Warszawą, a mieszkanie w centrum - wybierz dodatki rattanowe: kwietniki, oprawy luster, czy abażury do lamp.


Bogactwo wzorów stylu Etno

Wielokulturowe klimaty to nie tylko drewno i rattan. Etno korzysta przede wszystkim z bardzo bogatej oferty wzorów. Wielką umiejętnością jest jednak ich odpowiednie połączenie. Wbrew pozorom jednak wszystkie te wzory mogą nawiązywać do minimalizmu. Styl Etno nie musi bazować na wielu kolorach. Mogą to być szarości, beże, brąz, biel i czerń. 

Ważne jest nawiązanie do natury, dlatego sprawdzą się wszelkie ornamenty kwiatowe, motywy drzewa, lasu. Doskonałe będą także wszelkie wzory nawiązujące do kultury azteckiej.

Tego typu wzoru wbrew pozorom idealnie nadają się do każdego wnętrza - zarówno do nowego segmentu, jak i mieszkania, które jest remontowane. Podobnie, jak w przypadku wykorzystania kolorów, wygląda kwestia użycia wzorów. Im większe mieszkanie - tym większe możliwości. 

 

Styl z duszą - do każdego wnętrza

Nie ma jednego przepisu na idealny styl Etno. Wiele zależy od indywidualnych oczekiwań, własnych upodobań. Pewnych ogólnych wyznaczników można szukać w sieci - cała reszta musi być dopasowana do wnętrza i jego możliwości.

Szukasz idealnego mieszkania? Sprawdź naszą ofertę segmentów blisko Warszawy i domów w Piasecznie. Znajdź swoje miejsce, które urządzisz w stylu Etno.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017