Na co zwrócić uwagę urządzając dom bez pomocy projektanta?

Zaprojektowanie wnętrza nowego domu wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać, że każde wnętrze jest inne, co za tym idzie, gotowe projekty z przestrzeni wystawowych bardzo rzadko można w praktyce przenieść do swojego wnętrza bez wprowadzenia odpowiednich zmian. Trzeba być także przygotowanym na różnego rodzaju niespodzianki, które mogą pojawić się przy wyborze odpowiedniego wyposażenia. Cierpliwość to cecha, która będzie bardzo potrzebna na tym etapie. Problem ten może rozwiązać projektant lub dekorator wnętrz. A czy sami możemy profesjonalnie urządzić mieszkanie? Jest to możliwe pod warunkiem zastosowania się do kilku prostych zasad.

 

Najczęściej popełniane błędy – jak ich uniknąć?

Największym wyzwaniem może okazać się urządzenie małego mieszkania. W takim przypadku najłatwiej o popełnienie błędu. Za duże meble, zbyt dużo dodatków lub kolory ścian, które optycznie zmniejszają wnętrze. Wystarczy, że dołożymy do tego nieprawidłowo dobrane oświetlenie i mamy gotowy przepis na aranżacyjną klęskę. Nawet małe wnętrze może być odpowiednio urządzone pod warunkiem, że nie przytłoczymy do zbytnio. Wybierajmy jasne kolory, doświetlmy wnętrze mocniejszą lampą i stawiajmy na gładkie meble z podświetleniem. W ten sposób pokój będzie wydawał się większy. Podobnie wygląda kwestia łazienki. Jasne kolory i przeszklony prysznic to w tym wypadku idealne rozwiązanie.

 

 
Łatwiej także uniknąć błędów na etapie planowania zakupu mieszkania. Jeżeli możemy, to wybierzmy segment w cenie mieszkania – oszczędzimy sobie tym problemu z brakiem wystarczającej przestrzeni dla naszych pomysłów. Dobrym wyborem mogą być także domy pod Warszawą, które dodatkowo zapewnią nam ciszę i spokój.
 
 
  

Inspiruj się, ale nie kopiuj gotowych pomysłów

Urządzając dom lub mieszkanie, powinniśmy pamiętać, że wnętrze ma być nie tylko piękne i estetyczne, ale także funkcjonalne. Pomysły, które sprawdzają się u znajomych, niekoniecznie sprawdzą się także u nas. Podobnie wygląda sprawa katalogów oferowanych np. przez producentów mebli. Wybierając elementy wyposażenia pomieszczeń domowych, inspirujmy się, ale zmieniajmy projekty i dopasowujmy je do naszych potrzeb.

 

 

Biorąc pod uwagę te wskazówki podczas urządzania segmentów pod Warszawą, stworzymy piękne wnętrze oraz zaoszczędzimy swój czas i pieniądze, które przeznaczylibyśmy na porady projektanta.

 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017