Wykończenie domu – pomysł na białe płytki z kolorową fugą

Jesteś na etapie wykańczania nowego domu? A może szukasz inspiracji do tego, jak wyremontować swój segment w cenie mieszkania? Postaw na ciekawe pomysły, które wcale nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Od kilku sezonów w domowych wnętrzach rządzą białe płytki. Okazuje się, że są one podstawą do stworzenia bardzo interesujących aranżacji. Sprawdź wskazówki dotyczące tego, jak ożywić domowe pomieszczenia.

 


Białe płytki i białe fugi? Nowe domy nie lubią tego połączenia

Podczas projektowania wnętrza swojego domu musisz podjąć wiele trudnych decyzji. Bardzo często pomijaną kwestią jest ta dotycząca koloru fug w domowych wnętrza. Zazwyczaj decyzja jest jedna, a kolor fugi dokładnie taki jak płytek. To jednak duży błąd, ponieważ takie zestawienie staje się nie tylko nudne, ale również mało praktyczne. Zwłaszcza, jeżeli decydujesz się na jasne kafelki do kuchni, biała fuga na podłodze już po kilku tygodnia użytkowania pomieszczenia zmieni swój odcień na szary – chyba, że będziesz ją codziennie szorował.

 


Dlaczego warto zdecydować się na kolorowe fugi?


Chociaż zaledwie niewielka część osób w tym momencie decyduje się na wykorzystanie kolorowej fugi w połączeniu z białymi płytki, to należy zauważyć, że takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim kwestia, która została wspomniana już wcześniej – czyli zabrudzenia. Decydując się na inny odcień fugi niż biały, brud nie będzie aż tak bardzo zauważalny. Ponadto kolor podkreśli kształt kafelków, uwydatniając je. Jest to doskonała opcja do aranżacji w stylu nowoczesnym, w którym bardzo często urządza się nowe domy.

 

 

Na jaki kolor się zdecydować? Tak naprawdę nie ma reguły. Wiele zależy od tego, jaka kolorystyka została zastosowana np. na ścianach. Doskonale prezentują się zarówno odcienie pastelowe, jak i czerń, która mocno wyróżnia się na tle bieli.

Uniwersalna fuga do każdego wnętrza

 

Jeżeli nie chcesz decydować się na białą fugę, a jednocześnie zależy Ci na tym, aby Twój segment pod Warszawą wyróżniał się na tle innych, podobnych do siebie wnętrz – postaw na uniwersalną kolorystykę. O czym mowa? Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku szarości – w różnych odcieniach, od jasnego, przez średni, aż do ciemnego – zbliżonego do grafitu.

 

 

Kontrastowa spoina jest doskonałym uzupełnieniem ciekawych, nowoczesnych aranżacji. Nie musisz obawiać się koloru. Biel tak naprawdę dobrze prezentuje się z każdą inną barwą. Wszystko zależy więc od Twojego gustu i kreatywności.

Jeżeli uwielbiasz urządzać wnętrza, ale nie masz jeszcze swojego kąta – sprawdź naszą ofertę.

Proponujemy domy w Lesznowoli lub segmenty w Piasecznie. Szeroki wybór ofert sprawi, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017