Wnętrze w stylu japońskim – inspiracje Wschodem

Urządzenie własnego domu czy mieszkania bardzo często wiąże się z wieloma pytaniami. Jednymi z najważniejszych są te, dotyczące stylu wnętrza, który ma zostać zastosowany. W tym względzie istnieje ogromna ilość różnych rozwiązań. Dla osób, które chcą postawić na bardzo oryginalne, a jednocześnie rzadko spotykane aranżacje, idealnym rozwiązaniem może okazać się styl japoński, który dopiero zaczyna pojawiać się w naszym kraju. Można wykorzystać go zarówno do urządzenia nowego domu, jak również segmentu blisko Warszawy. Co wyróżnia ten styl spośród wszystkich innych rozwiązań dostępnych na rynku?

 

Uniwersalny styl do każdego wnętrza

Podstawą stylu japońskiego jest przede wszystkim harmonia oraz prostota, dzięki czemu można dopasować go tak naprawdę do każdego wnętrza. Jest to doskonały wybór zarówno do większych domów pod Warszawą, jak i do mniejszych rozmiarowo segmentów w cenie mieszkania. To, co ponadto wyróżnia styl japoński to także nawiązanie do natury. Przejawia się ono zarówno w kolorystyce, jak i różnego rodzaju dodatkach. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą zdecydować się na konkretną kolorystykę. Styl japoński w bardzo dużym stopniu wykorzystuje biel oraz czerń. Dzięki wybraniu takich kolorów w przyszłości wystarczy tak naprawdę zakup kolorowych dodatków, aby całkowicie odmienić wnętrze.

Jakie meble wybrać do wnętrza w stylu japońskim?

Meble w stylu japońskim ograniczone są tak naprawdę do minimum. Powinny one spełniać swoje funkcje użytkowe, a nie dekoracyjne. Bardzo często w takim stylu urządzane są salony lub pokoje dzienne. Charakterystyczne są bardzo niskie stoliki kawowe, do których można dobrać bardzo wygodne poduszki lub niskie ławy.

 

Dekoracje w stylu japońskim

Pomimo tego, że styl japoński jest bardzo prosty, to jednak pojawiają się w nim pewne elementy dekoracyjne. Można postawić na piękną, ręcznie malowaną ceramikę lub obrazy nawiązujące do wcześniej wspomnianej natury. To elementy, które jeszcze bardziej podkreślą całą aranżację wnętrza.

Decydując się na urządzenie domu w Piasecznie, w stylu japońskim, możemy mieć pewność, że wzbudzi on zainteresowanie wszystkich osób, które będą go odwiedzały.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017