Wnętrzarskie hity roku 2020

Trendy w obszarze aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają. Wiele osób zwraca uwagę, aby ich nowe domy były nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim estetycznie i modnie wykończone. Jak zapowiada się najbliższy rok 2020? Które z elementów będą królowały najczęściej i przede wszystkim, jaki styl będzie najmodniejszy? Nieważne czy urządzasz małą kawalerkę, czy dom pod Warszawą - sprawdź, co będzie wnętrzarskim hitem, który koniecznie musisz mieć.

 

Postaw na wyrazistość i stylowe wnętrze

 

Zastanawiasz się, jak urządzić swoje mieszkanie lub nowy dom? Jeżeli jesteś dopiero na etapie planowania - warto uwzględnić kilka aspektów, które będą dominowały w 2020 roku. Nie oznacza to jednak, że musisz stawiać na bardzo charakterystyczny styl danego pomieszczenia. Możesz zdecydować się na klasyczną bazę, którą uzupełnisz o modne dodatki nadające wnętrzu wyrazistości i charakteru. Najmodniejsze w 2020 według specjalistów będą:

  • zaokrąglenia,
  • marmur,
  • biophilic style.

 

Od pewnego czasu można zauważyć, że przestają być modne kanciaste i sztywne kształty, które charakteryzowały głównie duże przestrzenie w domach pod Warszawą. Coraz częściej dominują dużo łagodniejsze łuki. Dotyczy to nie tylko konstrukcji wnętrze, ale także samego wyposażenia - między innymi mebli wypoczynkowych: foteli czy sof. Wszelkiego rodzaju dekoracje, dodatki czy lampy w obłym kształcie idealnie wpasują się w nowy trend.

 

W dalszym ciągu w modzie pozostaje materiał, jakim jest marmur. Możliwość wyboru różnych odcieni - z bardziej lub mniej widocznymi ‘żyłami’ - pozwala na idealne wykończenie nowego domu czy mieszkania. Ponadczasowa pozostaje w dalszym ciągu kuchnia, w której blat wykonuje się właśnie z tego materiału. W 2020 roku marmur można będzie zobaczyć nie tylko w łazienkach czy kuchniach – coraz częściej zaczyna się go wykorzystywać jako dopełnienie innych pomieszczeń.

 

Rok 2020 według ekspertów do spraw aranżacji wnętrz będzie należał do biophilic style. Powraca więc miłość do natury. W praktyce oznacza to intensywniejsze wykorzystanie nie tylko materiałów naturalnych, ale również wprowadzanie do wnętrz większej ilości roślin. Elementy wykonane z drewna pojawią się między innymi na sufitach i ścianach. Segment w cenie mieszkania urządzony w tym stylu będzie prezentował się naprawdę imponująco.

 

Maksymalizm nie tylko w dodatkach

 

Stonowane dotychczas kolory farb w 2020 roku ustąpią miejsca dużo bardziej wyrazistym odcieniom. Oprócz klasycznego niebieskiego, który został uznany za najmodniejszy, coraz częściej wybierane są: nasycone grafity, butelkowa zieleń, intensywny granat czy mocny brudny róż. Dochodzi do tego sztukateria: różnego rodzaju rozety na sufitach oraz listwy i pilastry na ścianach. Te idealnie sprawdzą się nie tylko w salonach, ale także sypialniach, a coraz częściej i w stylowych łazienkach.

 

 

Nowy rok przyniósł wiele zmian w urządzaniu wnętrza – dużo większa otwartość na naturalne materiały czy bardziej obłe kształty to tylko niektóre z nowych trendów. Warto jednak zauważyć, że nie potrzeba ogromnych nakładów finansowych, aby osiągnąć niepowtarzalny styl. W związku z tym modne wnętrze jest w zasięgu każdego.

Jeżeli masz już plan, jak zaprojektować wnętrze, ale nie posiadasz jeszcze swojego kąta, który mógłbyś urządzić - sprawdź naszą ofertę segmentów blisko Warszawy. Oferujemy między innymi domy w Piasecznie i Lesznowoli - w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

  

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017