Urządzamy sypialnię zgodnie z zasadami feng shui

Podpowiadamy, jak zgodnie z zasadami feng shui urządzić przytulną sypialnię, aby poprawić jakość snu i odpoczynku.

Najważniejsza to atmosfera

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, w którym kluczową rolę odgrywa odpowiednia atmosfera. To ona sprawia, że pomieszczenie to nabiera niepowtarzalnego i intymnego charakteru, co jest niezwykle ważne w przypadku przestrzeni, w której relaksujemy się oraz odpoczywamy po ciężkim dniu pełnym wyzwań. Atmosfera jest szczególne ważna, biorąc pod uwagę nowe domy. Urządzając je od podstaw, można stworzyć niepowtarzalne wnętrze, pełne uroku.


 

Harmonia w sypialni

Starożytna praktyka planowania przestrzeni feng shui doskonale zna i docenia energetyczny potencjał sypialni, od wieków podpowiadając, jak ją urządzić, aby czerpać z harmonii i spokoju tego miejsca. Wyciszenie przepływu energii pozytywnie wpływa na jakość snu i odpoczynku. W tym krótkim tekście postanowiliśmy Wam podsunąć kilka prostych rozwiązań, które pomogą osiągnąć ten cel i urządzić domy pod Warszawą zgodnie z zasadami podnoszącymi komfort i wpływającymi na idealną atmosferę w sypialni.

                                                           

 

Łóżko, czyli podstawa

Według feng shui łóżko w sypialni powinno być duże, wygodne i wykonane z naturalnych materiałów. Dodatkowo podkreśla, że powinno być nowe – feng shui mówi o magazynowaniu energii, która ma miejsce w przypadku używanych mebli np. odziedziczonych po krewnych. Istotne jest również miejsce, w którym stoi łóżko, najlepiej ustawić je wezgłowiem do ściany, śpimy z nogami zwrócony w kierunku drzwi. Obydwoje partnerzy powinni mieć równy dostęp do łózka, więc nie przysuwamy go do żadnej ze ścian.
 
                                                       

 

Moc luster

Co feng shui mówi na temat luster w sypialni? Lustro to przedmiot o dużej mocy, które odbija energię i może ją dowolnie kierować. Dlatego lustro nie powinno nigdy wisieć lub stać naprzeciwko drzwi wejściowych, ponieważ w ten sposób energia zostaje wypchnięta na zewnątrz. W sypialni lustro to kwestia problematyczna – z jednej strony optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu wyrazisty charakter, jednak w nocy może rozpraszać oraz budzić niepokój. Jeżeli bardzo zależy nam na lustrze w sypialni, powinniśmy je na noc zasłaniać np. miękką kotarą.


Dodatki i akcenty

Według feng shui nie powinniśmy umieszczać w sypialni zbyt wiele żywych roślin, ponieważ konkurują z nami o dostęp do energii, co może zaburzać jakość nocnego wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że mamy z nich całkowicie zrezygnować – wybierzmy jedną lub dwie rośliny, które nocą produkują tlen i oczyszczają powietrze np. aloes lub wężownicę. Nad łóżkiem w sypialni nie powinniśmy wieszać elementów ozdobnych ani lamp, ponieważ w nocy mogą budzić niepokój. Zrezygnujmy również ze zdjęć bliskich i postawmy na neutralne, kojące obrazy lub grafiki. Dodatki, z których rezygnujemy w sypialni, można umieścić w pozostałych pomieszczeniach naszego domu pod Warszawą. Dzięki temu osiągniemy harmonię, a ulubione akcenty nadal pozostaną z nami. 

                                                      

 

Uwzględnisz zasady feng shui podczas urządzania sypialni w swoim domu?

Możesz pomyśleć o tym już teraz – zapraszamy do zapoznania się z ofertą domów i mieszkań w Lesznowoli! Tylko u nas znajdziesz  atrakcyjną ofertę domu w cenie mieszkania blisko Warszawy!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017