TRENDY 2019: poznaj najmodniejsze kolory ścian

Corocznie Pantone Color Institute wybiera paletę kolorów, które zdominują świat mody, a co za tym idzie również trendy wnętrzarskie. Z zaproponowanej palety zostaje wytypowany jeden, konkretny odcień, który otrzymuje tytuł „Koloru Roku”. Jesteście ciekawi, jakie kolory zagoszczą w tym roku na ścianach najmodniejszych wnętrz? Podpowiadamy, które z nich będą cieszyć się największą popularnością oraz jakie odcienie wybrać, aby stworzyć designerskie wnętrze z klasą.

Najmodniejszy kolor  2019, czyli living coral

Ten rok należy zdecydowanie do niego! Living coral, czyli odcień inspirowany kolorem rafy koralowej to połączenie subtelnej, różowej nuty z morelą i domieszką pomarańczy. To energetyczny odcień, który sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i w salonie, kuchni czy przedpokoju. Bez obaw możemy zastosować go na wszystkich ścianach pomieszczenia, na jednej wybranej ścianie lub zdecydować się jedynie elementy dekoracyjne w tym kolorze. Koralowy odcień dodaje energii i poprawia humor, jest delikatniejszy niż klasyczny róż i bardziej stonowany. Wróżymy mu świetlaną przyszłość i jesteśmy pewni, że kolor ten pojawi się na wielu ścianach designerskich, modnych wnętrz.

 

                                                

(fot. materiały prasowe Instytutu Pantone)

Żółty dobrze przyprawiony

W nadchodzących sezonach żółte odcienie prezentują swoje pikantne oblicze, inspirowane barwą orientalnych przypraw takich jak kurkuma. Specyficzny, lekko przygaszony odcień kurkumy to zdecydowanie jeden z najmodniejszych kolorów nadchodzących sezonów. W 2018 wybieramy żółte barwy, które niewiele mają wspólnego z kanarkowym odcieniem, a bardziej korespondują z kolorami ziemi, kojarzą się z dalekimi wyprawami do egzotycznych krajów i przywodzą na myśl skojarzenia z orientem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je nowoczesnymi meblami i dodatkami w stylu retro, tworząc dobrze doprawioną mieszankę stylów, obok której nie można przejść obojętnie. Segmenty w cenie mieszkania w Lesznowoli oferują naprawdę dużą powierzchnię do zapełnienia modnymi kolorami – możemy wybrać ich kilka i kreatywnie łączyć ze sobą różne barwy.

 

                                                  

 Błękit mile widziany

Spokojna tafla wody lub wręcz przeciwnie, wzburzone morze i fale – błękity w nadchodzących sezonach będą na zmianę nas wyciszać i energetyzować. Choć niebieski kolor jest z natury stonowany, w 2019 łączymy go z żywszymi kolorami, dzięki czemu uda nam się osiągnąć stan równowagi, a z błękitu wydobyć iskrę temperamentu. Sięgamy zarówno po odcienie przygaszone, zabielone, pastelowe, jak i zdecydowane granaty i morskie odcienie niebieskości. Kolor ten doskonale nadaje się do sypialni i właśnie do tego pomieszczenia szczególnie go rekomendujemy, ponieważ doskonale nas wyciszy i wspomoże relaks po ciężkim dniu. Natomiast w połączeniu z żywszymi odcieniami nadaje się wszędzie – do salonu, łazienki, a nawet kuchni.

 

 

Zieleń dalej modna

Żywa zieleń otrzymała tytuł „Kolor Roku” dwa lata temu, jednak niezmiennie jest obecna w proponowanych przez Pantone Color Institute paletach barw. W 2019 dalej będziemy sięgać po odcienie zieleni jak najbardziej korespondujące z kolorami ziemi, przywołujące na myśl las i naturę oraz te, które pomogą stworzyć w naszym domu klimat dzikiej dżungli. Tęsknimy za tym, co bliskie światu przyrody, więc wprowadźmy zieleń do naszego wnętrza. Segmenty blisko Warszawy to kameralne miejsce do życia w otoczeniu natury, która może towarzyszyć nam zarówno za oknem, jak i w środku naszego domu. Pamiętajmy o tym, że odcienie zieleni oraz kolory ziemi doskonale czują się w towarzystwie żywych roślin.

 

 

 

Wszystkie oblicza różu

Róż zdecydowanie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! W domu w Lesznowoli róż nie musi gościć jedynie na ścianach w pokoju dziecięcym bądź sypialni – wręcz przeciwnie, teraz każdy jego odcień jest wszędzie mile widziany. Marzy nam się słodka, pastelowa kuchnia w różu? Śmiało! Projektanci i architekci wnętrz pokochali ten kolor i wszystko wskazuje na to, że pozostanie aktualny przez kilka najbliższych sezonów. Spraw, aby wnętrze twojego domu nabrało rumieńców i pozwól sobie na stylowe, różowe szaleństwo.

 

                                                           

Czy już wiesz, jakie kolory pojawią się na ścianach Twojego domu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tanich segmentów w cenie mieszkania w Lesznowoli!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017