Powrót do przeszłości – tapety jako wykończenie ścian

Trendy mają to do siebie, że co jakiś czas powracają do łask. Zasada ta dotyczy nie tylko branży odzieżowej, ale i wnętrzarskiej. Wiele z nich wykorzystywanych jest w niezmienionej formie, zdarza się jednak, że powracają w zupełnie nowym wydaniu. Jednym z elementów wykończenia wnętrz, po który od pewnego czasu sięga coraz to większa liczba osób – zarówno tych urządzających nowe domy, jak i segment w cenie mieszkania – są tapety.

 

Idealne wykończenie problematycznych ścian

Pragniesz szybko wykończyć wnętrze swojego domu pod Warszawą, ale zauważasz pewne niedociągnięcia w strukturze ścian? To nie problem! Wystarczy, że wybierzesz specjalną tapetę do malowania. Jest to sposób na zamaskowanie wszelkich nierówności czy ubytków, które mogą powstać, chociażby podczas przenoszenia paneli, czy innych elementów wyposażenia wnętrza. Tapety do malowania są specjalnym rodzajem materiału, który pozwala na szybkie odświeżenie ściany. Nie jest to standardowe rozwiązanie, jednak osoby, które stawiają na ten rodzaj tapet, dostrzegają wiele zalet – wśród których największą jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Tani sposób na oryginalne wnętrze

Bardzo często zdarza się, że osoby, które kupują domy w Lesznowoli czy innych miastach pod Warszawą chcą zaoszczędzić na wystroju wnętrz. Oszczędności nie zawsze są dobrym wyborem, ponieważ w ten sposób można trafić na zdecydowanie gorszą jakość produktów. Są jednak obszary, w których nie ma to większego znaczenia. Jedną z takich kwestii może być wykończenie ścian. Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie tapet, które imitują beton lub cegłę. Nowoczesne technologie 3D sprawiają, że z daleka wyglądają one bardzo realistycznie. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim jest znacznie tańsze niż wykończenie ściany prawdziwą cegłą. Ponadto jest znacznie szybsze i można wykonać wszystkie czynności samodzielnie.

 

Aranżacja pokoju dziecięcego

Tapety są doskonałym wyborem w przypadku pokoju dziecięcego. Dobrze wiadomo, że małe dzieci uwielbiają rysować ściany. Kredki czy pisaki, nawet w przypadku zastosowania nowoczesnych farb, bywają ciężkie do usunięcia. Na rynku dostępne są specjalne tapety kredowe. Można stworzyć dziecku kącik, w którym będzie realizować się artystycznie. Pomysł szybki i kreatywny, a przy tym także tani.

 

Przekonaliśmy Cię do wykorzystania tapet w Twoim nowym domy?

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą domów w Piasecznie lub segmentów w cenie mieszkania w okolicach Warszawy.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017