Powrót do przeszłości – moda na wnętrza w stylu retro

Moda w zakresie aranżacji wnętrz ma wiele wspólnych cech, chociażby z branżą odzieżową. Trendy, które modne były kilka czy kilkanaście lat temu powracają w nowych odsłonach. Podobnie wygląda kwestia stylu retro, który zapomniany i wyparty przez minimalizm powraca i zyskuje na popularności.

Retro ma być jednym z najgorętszych trendów w 2019 roku. Decydując się na nowe domy, coraz częściej sięgamy po inspiracje z czasów lat 60. Jak urządzić dom w tym stylu, aby zachować klasę i nie wpaść w pułapkę dodatków, którym bliżej do kiczu?

Podłoga i ściany w stylu retro

Kluczem do osiągnięcia sukcesu podczas urządzania wnętrza – niezależnie od tego, czy wykonujemy remonty, czy urządzamy nowe domy - są podstawy, takie jak podłoga i wykończenie ścian. Mogą być one bazą do bardziej zdobionych i wzorzystych dodatków – to rozwiązanie wykorzystywane jest najczęściej. Podłoga z naturalnego drewna lub białe kafelki zawsze sprawdzą się idealnie. Ponadto w momencie, kiedy trendy się zmienią – będzie to także podstawa dla innego stylu. Możemy również sięgnąć po bardziej szalone elementy np. płytki z mocną fakturą lub wzorem roślinnym, który w stylu retro jest często wykorzystywany. W przypadku kafelków ściennych warto zwrócić uwagę na ich wielkość. Styl retro lubi duże płytki, ale nie zawsze można je zastosować np. z uwagi na mniejszy rozmiar pomieszczenia. Tego problemu unikniemy, wybierając segment w cenie mieszkania. Decydując się na segmenty w Lesznowoli, zyskujesz większe możliwości aranżacyjne – ze względu na większy rozmiar poszczególnych pomieszczeń.

 

Drewno i wiklina – dodatki w stylu retro

Wybór oryginalnych dodatkowych wpłynie na stworzenie prawdziwego klimatu retro w naszym domu. Moda z lat 60. stawia przede wszystkim na naturalne drewno, rattan i wiklinę, które łączone są bardzo często z kolorem fiołkowym i niebieskim. W niektórych przypadkach retro czerpie ze stylu prowansalskiego, który bazuje na wspomnianych kolorach. W ostatnich latach coraz częściej sięgamy także po wiklinowe i rattanowe meble w aranżacji wnętrz – stoliki czy fotele, które nadają przestrzeni lekkości. Aranżując w ten sposób domy pod Warszawą, wprowadzamy sielski, wiejski klimat, który wpłynie na komfortowy wypoczynek.

 

 

Styl retro to kopalnia możliwości, dzięki czemu każdy może wprowadzić jego elementy do swojego domu.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą domów pod Warszawą.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017