Pokój dla niemowlaka - pomysły dla małych mieszkań i większych domów

Oczekiwanie na nowego członka rodziny to niezwykle ważny moment w życiu każdej rodziny. Jednak zanim pojawi się na tym świecie, warto zastanowić się, w jaki sposób przygotować dla niego miejsce. Od czego zacząć? Często zaczyna się od znalezienia nowego domu. A jeśli już taki się posiada – konieczne jest zaopatrzenie go w niezbędne akcesoria i sprzęty, które ułatwią zajmowanie się dzieckiem, ale nie zagracą domowej przestrzeni.

 

 

Przygotuj miejsce dla nowego członka rodziny 

Przygotowując swój dom na pojawienie się w nim noworodka, warto wybrać dla niego takie miejsce, w którym maluch nie będzie narażony na hałas. Jeżeli masz do dyspozycji kilka pokoi, dobrym pomysłem będzie wybór takiego, który znajduje się blisko Twojej sypialni. W przypadku mniejszych mieszkań dobrym pomysłem jest też wydzielenie miejsca w samej sypialni. 


Niezależnie od tego, na które z tych rozwiązań się zdecydujesz, musisz natomiast pamiętać  o najważniejszym – musi być ono bezpieczne, łatwe do zachowania w czystości, a sprzęty, w jakie zostanie zaopatrzone, muszą spełniać odpowiednie normy.

Mało miejsca, dużo możliwości - postaw na patenty!

W przypadku dużego mieszkania czy domu sprawa aranżacji wnętrza dla noworodka wydaje się prosta. Zawsze znajdzie się pokój, który z łatwością można przerobić na pokój dla maluszka, a później zmieniać go w zależności od wieku dziecka. Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na segmenty pod Warszawą. Co w przypadku, kiedy dysponujesz małym mieszkaniem? Wtedy stawiaj na sprytne rozwiązania i nowoczesne patenty.


Mając wysokie sufity, można idealnie zagospodarować przestrzeń, decydując się na meble, które dochodzą do samej góry. Dzięki temu uzyskasz miejsce na wszystkie niezbędne akcesoria dla dziecka, a odpowiedni projekt pozwoli także na zwiększenie przestrzeni przy podłodze.

 

 

Idealnym rozwiązaniem do niewielkiego pokoju niemowlaka będzie antresola. W jego pierwszych miesiącach życia może posłużyć rodzicom jako dodatkowa przestrzeń na magazynowanie niezbędnych dla dziecka przedmiotów – pieluszek, chusteczek i wielu innych. Później, gdy maluch podrośnie, antresola będzie przestrzenią do urządzenia na niej łóżka. Przestrzeń pod spodem można z kolei przeznaczyć na miejsce zabaw.

 

Nieograniczony wybór - czy jest lepszy?

Posiadasz dom pod Warszawą? Problem zbyt małej przestrzeni z pewnością Cię nie dotyczy. Jednak pamiętaj, że przy tak dużej powierzchni łatwo stracić kontrolę.


Przewijak, komoda, łóżeczka, kołyska – każdy z tych elementów sprawia, że miejsca ubywa. Dlatego dobrze przemyśl rozmieszczenie wyposażenia i unikaj tych produktów, których użyjesz raz, czy dwa, a następnie będą tylko zagracać domową przestrzeń. Stawiaj na produkty 2w1 np. rozkładany przewijak na komodzie. To oszczędzi Twój budżet i zachowa ład w domu.


Zastanawiasz się, jak urządzić swój dom przed pojawieniem się w nim dziecka? A może dopiero szukasz segmentu w Piasecznie lub Lesznowoli? Sprawdź naszą ofertę domów pod Warszawą i stwórz bezpieczną oazę dla swojej rodziny.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017