Najpopularniejsze trendy wnętrzarskie na jesień 2020

Chociaż kalendarz wskazuje, że wciąż trwa lato, to jednak za oknami można zauważyć, że jesień zbliża się nieubłaganie. Wraz z nią pojawiają się także nowe trendy, które powoli zaczynają rządzić w domowych wnętrzach. Kupiłeś właśnie nowy dom i zastanawiasz się, jak go urządzić? Sprawdź, jakie są najpopularniejsze jesienne trendy w urządzaniu wnętrz i zainspiruj się do stworzenia oryginalnych przestrzeni domowych.

 

Jakie kolory będą modne jesienią 2020?

Podstawą każdego wnętrza są tak naprawdę jego kolory. To one sprawiają, że nabiera ono charakteru. Tej jesieni w domowych pomieszczeniach będą rządzić bardzo ciepłe, nastrojowe odcienie. Podstawą będzie karmel oraz cynamon, ale także pomarańcze, czy barwy przełamujące pomarańcz i róż. Nie zabraknie także koloru oliwkowego i brązu.

 Pastele, które były bardzo modne latem, odchodzą w niepamięć. Zamiast nich pojawiają się natomiast barwy ziemi - naturalne, a jednocześnie mocno nasycone. Nie zabraknie w tym przypadku również dodatków naturalnych - wikliny, drewna oraz metalu w odcieniach miedzi lub starego złota.

 

Tkaniny, na które warto postawić

Jesień to pora roku, kiedy szczególnie chętnie wybierane są materiały miękkie, puszyste, grube i ciepłe. Sprawdzi się dzianina, ale także wełna. Jednak to nie one będą rządzić tej jesieni. Absolutnym hitem tego sezonu będzie sztruks. Pojawi się on między innymi w narzutach na sofę, jak również poszewkach na poduszki. Co ciekawe, będzie można spotkać także całe kanapy z pokryciem sztruksowym. To absolutna nowość na rynku.

 

Miksowanie elementów starych i nowych

Jesienią coraz częściej w domowych wnętrzach będzie można zaobserwować ciekawe połączenia nowoczesnych elementów wyposażenia z tymi, pochodzącymi z ubiegłych epok. Szczególnie doceniane będą stare obrazy, dywany i wazony.

 Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie może być także zestawienie nowoczesnych mebli z uchwytami w starym stylu. Wygląda to szczególnie dobrze, jeżeli połączy się białe szafki z miedzianymi gałkami.

 

Cegła i drewno - powrót do przeszłości

Oprócz ruchomych elementów wystroju wnętrz bardzo ważne będą także takie podstawy jak wykończenie ścian. W tym przypadku do łask wraca drewno i cegła w naturalnym wydaniu. Co więcej, te dwa trendy wracają zestawione ze sobą. Połączenie surowej cegły i drewna doskonale sprawdza się jako element wystroju salonu, sypialni, a nawet przedpokoju.

 

Poszukujesz nowego domu, który będziesz mógł urządzić zgodnie z najnowszymi, jesiennymi trendami wnętrzarskimi? Sprawdź naszą ofertę domów w pobliżu Piaseczna. Być może trafisz na swój wymarzony segment w cenie mieszkania.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017