Najnowsze trendy w urządzaniu kuchni

Kuchnia to serce każdego domu – to tutaj przygotowujemy posiłki, jemy je wspólnie z innymi domownikami, plotkujemy z przyjaciółmi, pijemy poranną kawę. Przestrzeń ta ma w sobie coś intymnego, kojarzy się z ciepłym, rodzinnym miejscem, pełnym emocji i pysznych zapachów. W kuchni jednak nie może panować nieład, nie ma tam miejsca na zbędne sprzęty i niefunkcjonalne rozwiązania.

                                                 

W kwietniu tego roku miała miejsce kolejna edycja najważniejszego wydarzenia branżowego prezentującego trendy w urządzaniu kuchni, czyli targi EuroCucina 2018 w Mediolanie. Prześledziliśmy tegoroczne propozycje projektantów i chcielibyśmy podzielić się kilkoma z nich. Sprawdźcie, jak w nadchodzących sezonach będą wyglądać najmodniejsze kuchnie.

Ciemna kolorystyka

Powoli odchodzimy od skandynawskiego minimalizmu nie tylko w kuchni, lecz również w pozostałych pomieszczeniach mieszkań i domów. Wiąże się to ze zdecydowaną zmianą kolorystyki – w pokojach gościnnych i salonach królują nasycone, różnokolorowe barwy, natomiast w kuchni ciemne i matowe. Mogą być to kolory korespondujące z odcieniami ziemi, ale zawsze w wersji mocnej i zdecydowanej. Nowe domy i segmenty blisko Warszawy w takiej odsłonie prezentują się idealnie. Ciemna, butelkowa zieleń, grafit, brąz są mile widziane w modnej, nowoczesnej kuchni. Rezygnujemy z kuchni „total white”, a białe, monotematyczne zabudowy kuchenne łączymy z naturalnym drewnem lub kontrastową czernią.

Kuchenna wyspa

                                              

W nowoczesnej kuchni kluczowym meblem jest umieszczona na środku pomieszczenia wyspa kuchenna, która nie jest jedynie funkcjonalnym meblem do przygotowywania potraw, lecz miejscem do jedzenia, sprawdzania porannej poczty i rozmów z przyjaciółmi. Stanowi pewnego rodzaju pomost pomiędzy tym, co dzieje się w kuchni, a życiem codziennym płynącym w salonie. Wspólne gotowanie z gronie najbliższych to świetny pomysł na spędzanie relaksujących weekendów, a wyspa sprawia, że każdy będzie mógł w niej uczestniczyć z przyjemnością i pełną wygodą. Takie rozwiązanie nie zawsze jednak możliwe jest w przypadku małego mieszkania. Wybierając jednak domy pod Warszawą lub segment w cenie mieszkania – nie ma problemu z odpowiednią przestrzenią do zagospodarowania.

Jednolita zabudowa

Szafki i półki w nowoczesnej kuchni stanowią jednolitą zabudowę – im mniej odkrytych, widocznych segmentów, tym lepiej. Możemy w ten sposób zaaranżować np. całą jedną ścianę w kuchni, która będzie stanowiła jednolitą taflę zamykanych szafek, w których ukryjemy wszystkie kuchenne skarby. Taki układ zamykanych półek tworzy estetyczną całość również dzięki braku widocznych uchwytów, które w tym przypadku zastąpione zostają nowoczesnym mechanizmem otwierającym. Pozostałe meble kuchenne również są proste i zgeometryzowane, co sprawia, że kuchnia nabiera odrobinę futurystycznego charakteru.

                                            

Funkcjonalność ponad wszystko

Nowoczesna kuchnia korzysta ze wszystkich dostępnych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają codzienne życie. Mamy tu na myśli sprytne przechowywanie pożywienia oraz przedmiotów kuchennych, blaty wykonane z materiałów odpornych na zarysowanie, a także wszelkie sprzęty AGD rodem z profesjonalnych restauracji. Najnowsze trendy nie zapominają o działaniu w duchu eko i namawiają do segregowania odpadów w specjalnych, designerskich koszach na śmieci oraz kompostownikach.

Marzysz o urządzaniu własnej, nowoczesnej kuchni?
Zapraszamy do zapoznania się
z ofertą domów i mieszkań w Lesznowoli!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017