Kwiaty w domowych wnętrzach – ciekawe aranżacje

Rośliny i kwiaty doniczkowe nie tylko wpływają na poprawę humor, ale są także doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza domu czy mieszkania. Wybierając domy pod Warszawą, można liczyć na niewielki ogródek, w którym można zasadzić kwiaty. Jednak co z pozostałymi osobami, które wybierają segmenty blisko Warszawy? W jaki sposób mogą za pomocą kwiatów ożywić wnętrze mieszkania?

Zielone aranżacje w mieszkaniu – mini ogródek

Brak własnego ogródka dla niektórych osób może być problemem. Nie zawsze istnieje jednak możliwość zakupu domu, czy mieszkania z wydzielonym kawałkiem ziemi. Problem ten można rozwiązać, wybierając segment w cenie mieszkania, gdzie zazwyczaj jest wystarczająco miejsca, aby w domu lub na balkonie urządzić swój mini ogródek. Można wykorzystać w tym celu drewniane skrzynki, w których można zasadzić rośliny ozdobne lub zioła.

Dopasuj kwiaty do stylu swojego wnętrza

Mnogość różnych rodzajów roślin dostępnych na rynku sprawia, że można dopasować je do stylu wnętrza. Do klasycznych i industrialnych wnętrz, którymi odznaczają się szczególnie nowe domy, idealnie będą pasować zielone kompozycje, w których wystąpią np. kaktusy lub bluszcze. Do aranżacji w stylu retro będą pasowały z kolei kompozycje kwiatowe.

Warto wziąć pod uwagę także kolor kwiatów, które wybierasz. Jeżeli chcesz ocieplić wnętrze swojego segmentu pod Warszawą, to wybieraj odcienie żółte, czerwone, pomarańczowe lub różowe (ciepła barwa np. mocna fuksja). Dla ochłodzenia wnętrza warto wybrać kwiaty kwitnące na kolor biały lub niebieski. Jeżeli chcesz stworzyć kompozycję uniwersalną, to mieszaj zieleń z ecru. Jest to jedno z klasycznych połączeń, które sprawdzi się w każdym wnętrzu – niezależnie od jego charakteru.

Jakie rozmiary kompozycji kwiatowych wybrać?

Wybierając dom lub segment w cenie mieszkania, zazwyczaj dysponujemy wystarczającym miejscem, aby pozwolić sobie na umieszczenie w nim większych kompozycji roślinnych lub kwiatowych. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych mieszkaniach trzeba z nich zrezygnować. Co więcej, większe kompozycje bardzo często mogą wpływać na optyczne powiększenie wnętrza. W tym celu należy wybrać nie tylko odpowiednie rośliny, ale także donice czy wazony. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tej kwestii, warto skonsultować się z architektem wnętrz, który doradzi nam, jakie rozwiązania będą najlepsze.

Marzy Ci się własny ogródek, ale nie możesz sobie pozwolić na zakup własnego domu?

Wybierz segmenty w Lesznowoli i urządź w swoim domu mini ogródek, który zachwyci wszystkich gości odwiedzających Twoje mieszkanie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017