Kamień dekoracyjny – czy można wykorzystać go w każdym wnętrzu?

Kamień dekoracyjny w domowych wnętrzach prezentuje się wspaniale. Niestety wiele osób boi się jego wykorzystania z uwagi na brak wiedzy dotyczącej możliwości jego skomponowania z innymi elementami wyposażenia. Niezależnie od tego, czy posiadamy dom, czy segment pod Warszawą – kamień będzie idealnym i niebanalnym elementem, który ożywi wnętrze i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Sprawdź, w jaki sposób go wykorzystać.

Segment w cenie mieszkania – gdzie zastosować kamień dekoracyjny?

Obawiasz się, że segment w Lesznowoli nie jest najlepszym wnętrzem, w którym można wykorzystać kamień dekoracyjny? Nic bardziej mylnego. Zastosowanie go zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach może być kluczowe dla uzyskania ciekawej aranżacji. W ten sposób możemy bardzo prosto oddzielić np. przestrzeń kuchenną od jadalnej. Coraz częściej stosuje się taki podział wnętrz, w którym kuchnia jest bezpośrednio otwarta na salon lub wspomnianą jadalnię. W tym przypadku kamień może zostać wykorzystany na trzy różne sposoby.

Można wyłożyć nim część kuchenną. Wówczas jednak należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu specjalnym środkiem. Ochroni on materiał przed działaniem wilgoci pochodzącej z pary wodnej lub przed tłustymi substancjami, które mogłyby pobrudzić ścianę podczas przygotowywania posiłków.

Drugim sposobem jest wyłożenie ścian jadalni. Tutaj można pozwolić sobie na zdecydowanie ciekawszy wzór. Zazwyczaj nie ma także konieczności stosowania dodatkowych środków zabezpieczających, ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą.

Jeszcze jednym – bardzo ciekawym rozwiązaniem – jest zastosowanie kamienia na poziomie oddzielenie dwóch wspomnianych przestrzeni. W tym przypadku można zastosować spójność kolorystyczną z pozostałymi elementami wnętrza lub zdecydować się na zupełny kontrast. Z bielą bardzo dobrze komponują się szarości w wielu odcieniach -  zarówno jasne, jak i ciemniejsze.

Kamień dekoracyjny w salonie lub sypialni – czy to dobry pomysł?

Decydując się na nowy dom pod Warszawą, mamy zdecydowanie większe możliwości w zakresie jego aranżacji. Większa przestrzeń to szansa na stworzenie doskonałego stylu. Kamień dekoracyjny wiąże się bezpośrednio ze stylem rustykalnym, nawiązuje także do małych, francuskich miasteczek.

 

Jak wykorzystać go we wnętrzach takich jak salony lub sypialnie? Przede wszystkim warto pamiętać o umiarze. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, zwłaszcza że wspomniany styl rustykalny nawiązuje do swego rodzaju surowości. Wystarczy, że kamieniem wyłożymy jedną ścianę i dobierzemy do niego wyposażenie z naturalnego drewna. Całość będzie prezentowała się naprawdę pięknie.

Chcesz wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę niecodziennego stylu? Wybierz kamień dekoracyjny. Zapoznaj się także z ofertą naszym domów i mieszkań w Lesznowoli!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017