Jak urządzić klimatyczny i funkcjonalny taras lub balkon?

Balkon i taras mogą być jedynie użytkowymi elementami domu lub mieszkania, które służą do suszenia prania lub obserwowania okolicy. Jednak, jeżeli użyjemy wyobraźni, możemy tę przestrzeń zmienić w zielone sanktuarium, w którym będziemy odpoczywać po dniu pełnym obowiązków. Jest to bardzo ważne w szczególności biorąc pod uwagę nowe domy. Aby stworzyć przytulny kącik na tarasie lub balkonie, potrzebujemy kilka kluczowych elementów, które sprawią, że miejsce to będzie zachęcać do relaksu z przyjaciółmi lub w towarzystwie książki i kubka ulubionej herbaty.

Stylowa konsekwencja

Przede wszystkim nasz balkon lub taras powinien być utrzymany w podobnym stylu, co reszta mieszkania – romantyczne meble w stylu prowansalskim i urokliwe latarenki nie będą pasowały do surowych wnętrz w stylu industrialnym i na odwrót. Traktujmy przestrzeń na zewnątrz domu jako jego przedłużenie i spróbujmy stworzyć jednolitą oraz konsekwentną całość. Wybierając meble i dodatki, kierujmy się tymi samymi kryteriami, co w przypadku reszty mieszkania. Segment w cenie mieszkania będzie prezentował się naprawdę dobrze, jeżeli postawimy na stylową konsekwencję.

Komfort i wygoda siedzenia

Praktyczne i funkcjonalne meble to podstawa naszego zacisza na świeżym powietrzu. W zależności od tego, w jakim stylu urządzamy nasz balkon lub taras oraz powierzchni, jaką dysponujemy, możemy wybrać kanapę z miękkimi poduszkami, wiklinowe siedziska lub modne, minimalistyczne meble z palet na kółkach. Jeżeli mamy trochę więcej miejsca, możemy skusić się na ogrodową huśtawkę, leżak lub hamak. Nie zapominajmy o praktycznym stoliku i skrzyni, w której możemy ukryć koce i poduszki dla gości. Przy niewielkim metrażu taka skrzyni będzie również doskonałym siedziskiem!

                                           

Rośliny i zioła

Balkon i taras to idealne miejsce do uprawy roślin – tutaj mają wszystko, czego potrzebują do szczęścia. Osoby, które decydują się na domy pod Warszawą mają zdecydowanie większe możliwości w tym względzie. Jednak dobrze urządzony taras w nowym segmencie też będzie pięknie się prezentował. 

 

Doskonale sprawdzą się klasyczne pelargonie, petunie lub fuksje, a jeśli od kolorowych kwiatów wolimy cieszyć oko zielenią, możemy w prostych skrzynkach posadzić sioła, przyprawy lub warzywa.

 

 

Klimatyczne oświetlenie

Nie od dziś wiadomo, że podstawą wymarzonego klimatu jest oświetlenie – to na balkonie lub tarasie powinno być dodatkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jeżeli lubimy naturalne światło świec, możemy zdecydować się na ażurowe lampiony, które ustawimy na stoliku i w kątach balkonu. Doskonałym rozwiązaniem będą również delikatne lampki na baterie, które możemy rozwiesić wzdłuż balkonowej balustrady lub na stropie zadaszonego tarasu.

 

Czy już wiesz jak będzie wyglądał balkon lub taras w Twoim domu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domów i apartamentów w Lesznowoli.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017