Jak urządzić domowe biuro w nowym mieszkaniu?

Domowe biura warto zaplanować już na etapie wstępnej aranżacji mieszkania, aby optymalnie wykorzystać jego możliwości. Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalne i wygodne biuro w domowym zaciszu.

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób pracuje w trybie freelance, wykonując swoje obowiązki zdalnie z domu. Również prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga spokojnego i praktycznego miejsca, w którym będziemy mogli przechowywać dokumentację i korzystać z komputera. 

 

Niezbędne wyposażenie

Podstawą domowego biura jest stabilne, duże biurko – należy zadbać, aby podczas pracy mieć dostęp do światła dziennego, które jest najlepsze dla naszych oczu, dlatego biurko powinno znajdować się w pobliżu okna.

Dobieramy do niego wygodny fotel, który możemy wsunąć pod blat. W jego najbliższym otoczeniu sprawdzi się kilka przydatnych drobiazgów – tablica korkowa do umieszczania istotnych informacji, lampka do pisania i czytania, a także regał na książki oraz dokumenty. Okablowanie sprzętu biurowego, które zaburza estetykę tego miejsca, możemy ukryć w specjalnie przeznaczonych do tego skrzynkach lub koszach.

           

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni

Na domowe biura najlepiej przeznaczyć osobne pomieszczenie, aby odizolować je od strefy wypoczynkowej domu. Jeżeli nie dysponujemy oddzielnym pokojem, możemy zaadaptować np. obszerne miejsce pod antresolą, a w przypadku, gdy nie jesteśmy ograniczeni metrażem, popuśćmy wodze fantazji. Oprócz biurka możemy postawić w biurze stół z krzesłami, przy którym wygodniej będzie omawiać projekty i który umożliwi pracę większej ilości osób.

 

Zielony akcent

Zadbajmy o to, aby nasze miejsce pracy było minimalistyczne, jednak nieprzesadnie sterylne. Żywe rośliny działają kojąco, są odpowiedzialne za produkcję tlenu, a także ocieplają każde, najbardziej surowe wnętrze. Wybierając rośliny do domowego biura warto zdecydować się na przedstawicieli gatunków, które neutralizują promieniowanie elektromagnetyczne  takie jak np. paprotka. W pomieszczeniu, w którym mamy sprzęty takie jak laptop bądź drukarka, będzie to rozwiązaniem bardzo korzystnym dla naszego samopoczucia.Jesteś freelancerem? Pracujesz w domu? Pomyśl o domowym biurze już teraz! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domów i mieszkań w Lesznowoli!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017