Jak kreatywnie urządzić pokój dziecięcy?

Dziecięcy pokój to małe królestwo, które rządzi się własnymi prawami – nie ma  tam miejsca na przypadkowe przedmioty lub niefunkcjonalne meble. Sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy mamy tę specyficzną przestrzeń przystosować do potrzeb więcej niż jednego dziecka. Podpowiadamy, jak zrobić to w kreatywny sposób!

 

Dziecięcy pokój to osobliwa i bardzo ważna część domu – jej pomysłowe urządzenie wymaga sporej kreatywności, szczególnie, gdy mamy do zagospodarowania pokój dla więcej niż jednego dziecka. Pomieszczenie, w którym bawią, uczą się i śpią dzieci to ich małe królestwo, w którym jawa miesza się ze snem, a rzeczywistość z fantazją i marzeniami. Kilka prostych zabiegów sprawi, że wnętrze to będzie komfortowe, przytulne i spersonalizowana zgodnie z dziecięcymi marzeniami.

 

Prywatna przestrzeń małych lokatorów

 

W pokoju jednoosobowym w prosty sposób możemy wydzielić miejsce do nauki i odpoczynku, organizując wokół biurka podręczne regały z pomocami naukowymi oraz książkami. Na niewielkiej powierzchni dobrym pomysłem jest zaadaptowanie dostępnych wnęk, co umożliwi stworzenie przytulnego kącika do czytania lub zabawy.


W przypadku, gdy w pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko, bardzo ważne jest, aby każdemu z dzieci wyznaczyć własną, prywatna przestrzeń w pokoju. Doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dekoracyjnych parawanów lub regałów, które podzielą pomieszczenie na mniejsze królestwa – dzięki temu każde z dzieci będzie miało swój własny, przytulny kącik.

 

Wybór funkcjonalnych mebli

 

Gdy w jednym dziecięcym pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko, dobrym rozwiązaniem jest wybór funkcjonalnych mebli, takich jak np. łózko piętrowe, które pozwoli nam znacznie zaoszczędzić miejsce w pokoju. Doskonale sprawdzą się również meble modułowe, które można dowolnie rozsuwać w zależności od pory dnia i aktywności dziecka – po skończonej zabawie regały na kółkach wsuwamy pod stałe elementy i bałagan znika bez śladu.

Pomysł z łóżkiem piętrowym można wykorzystać również w pokoju jedynaka, urządzając miejsce do nauki pod posłaniem na górze. Przestrzeń ta idealnie nadaje się jako kącik do zabawy lub wypoczynku, wystarczy, że umieścimy tam sofę, praktyczny regał i dużo miękkich poduszek.

 

Troska o drobne detale

Dziecięcy pokój wymaga dopieszczenia drobnych szczegółów, które dla najmłodszych domowników są bardzo ważne – meble, które zapewnią łatwy dostęp do ulubionych zabawek i pomocy naukowych, dodatki odzwierciedlające zainteresowania dziecka i bezpieczny kącik, w którym będzie mogło spokojnie zagłębić się w świat marzeń.

Jeżeli w pokoju mieszka rodzeństwo, warto postawić na uniwersalny kolor ścian, który przypadnie do gustu wszystkim lokatorom niezależnie od płci. Za to dodatki i meble mogą już być w kolorach wybranych prze dzieci oraz w pełni spersonalizowane, co sprawi, że każda część pokoju będzie miała swój własny, niepowtarzalny charakter.

 

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin dziecięcych pokojów
w domach jednorodzinnych na kameralnym osiedlu Willa Mirabelka II

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017