Jak kreatywnie urządzić pokój dziecięcy?

Dziecięcy pokój to małe królestwo, które rządzi się własnymi prawami – nie ma  tam miejsca na przypadkowe przedmioty lub niefunkcjonalne meble. Sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy mamy tę specyficzną przestrzeń przystosować do potrzeb więcej niż jednego dziecka. Podpowiadamy, jak zrobić to w kreatywny sposób!

 

Dziecięcy pokój to osobliwa i bardzo ważna część domu – jej pomysłowe urządzenie wymaga sporej kreatywności, szczególnie, gdy mamy do zagospodarowania pokój dla więcej niż jednego dziecka. Pomieszczenie, w którym bawią, uczą się i śpią dzieci to ich małe królestwo, w którym jawa miesza się ze snem, a rzeczywistość z fantazją i marzeniami. Kilka prostych zabiegów sprawi, że wnętrze to będzie komfortowe, przytulne i spersonalizowana zgodnie z dziecięcymi marzeniami. Warto pomyśleć o segmencie w cenie mieszkania, w którym cała rodzina będzie miała komfortową przestrzeń do odpoczynku. 

 

Prywatna przestrzeń małych lokatorów

 

W pokoju jednoosobowym w prosty sposób możemy wydzielić miejsce do nauki i odpoczynku, organizując wokół biurka podręczne regały z pomocami naukowymi oraz książkami. Na niewielkiej powierzchni dobrym pomysłem jest zaadaptowanie dostępnych wnęk, co umożliwi stworzenie przytulnego kącika do czytania lub zabawy.


W przypadku, gdy w pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko, bardzo ważne jest, aby każdemu z dzieci wyznaczyć własną, prywatna przestrzeń w pokoju. Doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dekoracyjnych parawanów lub regałów, które podzielą pomieszczenie na mniejsze królestwa. Segmenty pod Warszawą oferują przestrzeń, na której bez problemu można urządzić osobne pokoje dziecięce tak, aby każde z dzieci miało swój własny, przytulny kącik.

 

Wybór funkcjonalnych mebli

 

Gdy w jednym dziecięcym pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko, dobrym rozwiązaniem jest wybór funkcjonalnych mebli, takich jak np. łózko piętrowe, które pozwoli nam znacznie zaoszczędzić miejsce w pokoju. Doskonale sprawdzą się również meble modułowe, które można dowolnie rozsuwać w zależności od pory dnia i aktywności dziecka – po skończonej zabawie regały na kółkach wsuwamy pod stałe elementy i bałagan znika bez śladu.

Pomysł z łóżkiem piętrowym można wykorzystać również w pokoju jedynaka, urządzając miejsce do nauki pod posłaniem na górze. Przestrzeń ta idealnie nadaje się jako kącik do zabawy lub wypoczynku, wystarczy, że umieścimy tam sofę, praktyczny regał i dużo miękkich poduszek.

 

Troska o drobne detale

Dziecięcy pokój wymaga dopieszczenia drobnych szczegółów, które dla najmłodszych domowników są bardzo ważne – meble, które zapewnią łatwy dostęp do ulubionych zabawek i pomocy naukowych, dodatki odzwierciedlające zainteresowania dziecka i bezpieczny kącik, w którym będzie mogło spokojnie zagłębić się w świat marzeń.

Jeżeli w pokoju mieszka rodzeństwo, warto postawić na uniwersalny kolor ścian, który przypadnie do gustu wszystkim lokatorom niezależnie od płci. Za to dodatki i meble mogą już być w kolorach wybranych prze dzieci oraz w pełni spersonalizowane, co sprawi, że każda część pokoju będzie miała swój własny, niepowtarzalny charakter.

 

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin dziecięcych pokojów
w domach jednorodzinnych w Lesznowoli na kameralnym osiedlu Willa Mirabelka II

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017