Jak dobrać oświetlenie w nowym domu?

Charakter wnętrza w dużej mierze zależy od rodzaju oświetlenia, które wybraliśmy do danego pomieszczenia. Przeczytajcie, jak za pomocą światła stworzyć niepowtarzalny klimat w domu. Dzięki naszym radom stworzycie piękne wnętrza w segmentach blisko Warszawy.

Odpowiedni wybór oświetlenia to nie tylko kwestia funkcjonalna i estetyczna – od rodzaju i barwy światła zależy to, jaki klimat stworzymy w danym pomieszczeniu w domu. Do wyboru mamy różne możliwości, nie musimy decydować się na jedno źródło światła i możemy łączyć kilka pomysłów. Barwa światła, którą wybierzemy do poszczególnych pomieszczeń zbuduje odpowiednią atmosferę, a kilka opcji oświetlenia pozwoli nam dowolnie ją modyfikować. Przeczytajcie, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w konkretnych pomieszczeniach w domu.

 

Kuchnia

Kuchnia to serce każdego domu, to tutaj codziennie gotujemy i przygotowujemy posiłki. W przypadku tego pomieszczenia, dobre oświetlenie jest bardzo ważne, aby nadmiernie nie męczyć oczu podczas przyrządzania potraw. Doradzamy zastosowanie reflektorów halogenowych, szczególnie pod górnymi szafkami kuchennymi, co sprawi, że lady będą zawsze perfekcyjnie oświetlone. Jeżeli w naszej kuchni mamy wyspę, doradzamy wybór dużej lampy, którą możemy nad nią zawiesić. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeżeli wybieramy segment w cenie mieszkania i mamy wystarczającą ilość miejsca na zastosowanie dowolnej wielkości lampy.

W zależności od tego, jaki charakter ma nasza kuchnia, wybieramy rodzaj barwy światła – ciepła stworzy przytulny, swojski klimat, zimna nowoczesny i minimalistyczny. Nowe domy urządzone w stylu nowoczesnym zazwyczaj wykorzystują chłodną barwę – jest to widoczne zwłaszcza na przykładzie stylu skandynawskiego.Salon


W pokoju gościnnym przeważnie odpoczywamy po jedzeniu, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Wybieramy lampy emitujące ciepłe światło oraz stawiamy na oświetlenie główne i miejscowe – stojące lampy na długich nogach, dużą lampę na suficie i małe, podświetlane gadżety. Barwa światła zbliżona do naturalnego tworzy ciepły, domowy klimat, który sprzyja odpoczynkowi.

Sypialnia

W sypialni stawiamy na relaks, dlatego wybieramy oświetlenie dające ciepłe światło zbliżone do naturalnego. Oprócz głównej lampy, postawmy na kilka innych źródeł światła, które pomogą nam zbudować przytulny klimat. Obok łóżek na nocnych szafkach stawiamy lampy, które doskonale sprawdzą się podczas wieczornego czytania lektury w łóżku lub podczas nocnego wstawania. Drobne lampki lub podświetlane dekoracje nadadzą naszej sypialni intymnego i onirycznego charakteru.

 

Łazienka

Łazienka to specyficzne pomieszczenie w domu. Aranżując wnętrze domu pod Warszawą, zwłaszcza jeżeli jest to nowy budynek, mamy możliwość umieszczenia w łazience okna. Jednak w wielu przypadkach nie ma dostępu do światła naturalnego lub dostęp ten jest mocno ograniczony, dlatego łazienka powinna zostać szczególnie dobrze oświetlona. Kluczowe jest oświetlenie lustra, przed którym przygotowujemy się do wyjścia i wykonujemy wszystkie rytuały pielęgnacyjne. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku różnych źródeł światła, które można dowolnie łączyć. Jeżeli użyjemy żarówek emitujących światło o chłodnej barwie, wnętrze naszej łazienki nabierze nowoczesnego, eleganckiego charakteru.

 

Jaki klimat za pomocą oświetlenia stworzysz w swoim wymarzonym domu?  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domów i mieszkań w Lesznowoli!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017