Czy można oszczędzić na remoncie? Postaw na metodę „Zrób to sam”

Remont wielu osobom kojarzy się negatywnie. Sama myśl o bałaganie oraz decyzjach, które wymagają podjęcia, budzi lęk. Dlatego bardzo często renowacje domów czy mieszkań zlecane są specjalistycznym firmom, które zajmują się kompleksową aranżacją wnętrz – począwszy od wykonania projektu aż po wszelkie prace wykończeniowe. Warto jednak mieć świadomość, że niesie to ze sobą zdecydowanie większe koszty. W przypadku, kiedy budżet na wykończenie domu jest mocno ograniczony, warto postawić na metodę „Zrób to sam”. W ten sposób tanim kosztem można odnowić segment w cenie mieszkanie, jak i domy pod Warszawą. Nie jest to trudne zadanie, wystarczy skorzystać z kilku sprytnych wskazówek, które można znaleźć w sieci.

Nadaj przedmiotom drugie życie

Bardzo prostym sposobem na wprowadzenie do wnętrza nowego życia bardzo niskim kosztem, jest renowacja przedmiotów. Jest to poniekąd związane z modą na styl retro. Odnowione meble – stoliki, fotele, czy krzesła prezentują się naprawdę pięknie. Co ciekawe, z tego pomysłu mogą czerpać także nowe domy. Aranżując przestrzeń od początku, można kupić na wyprzedaży garażowej czy aukcjach internetowych stare produkty i samemu je odnowić. Nie potrzeba do tego większych umiejętności. Wystarczy odpowiednia farba, pędzel do malowania i odrobina chęci. Instruktaże, jak odnowić drewniane krzesła czy stoliki znajdują się w sieci. Nieco bardziej skomplikowaną czynnością jest renowacja kanapy. Często w grę wchodzi zmiana tapicerki, a to bez umiejętności bywa trudne. Można znaleźć jednak oferty firm, które wykonują tego typu usługi w bardzo atrakcyjnych cenach.

Malowanie ścian – to nie takie trudne!

Remont pomieszczeń – niezależnie czy w segmencie blisko Warszawy, czy domu w Piasecznie – wiąże się zwykle z odświeżeniem ścian. Również na tej czynności można sporo zaoszczędzić. Malowanie ścian, które przeraża wiele osób, wcale nie jest trudne. Konieczna jest jednak inwestycja w dobry wałek, dzięki któremu bez problemu można odnowić wszystkie pokoje.

„Zrób to sam” i oszczędzaj!

Złota zasada „Zrób to sam” doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku remontów domów czy mieszkań, w których mieszkamy. Znajdzie ona zastosowanie także w przypadku nowych domów, gdzie konieczna jest ich aranżacja od podstaw. Jest to rozwiązanie idealne dla tych osób, które chcą zainwestować w większą przestrzeń, a ograniczyć koszty związane z wystrojem – zachowując przy tym odpowiedni poziom wyposażenia.

 

Planujesz remont mieszkania lub zakup nowego domu i jego aranżację? Sprawdź ofertę domów w Lesznowoli lub Piasecznie i zacznij już dzisiaj planować prace wykończeniowe!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017