Czy minimalistyczne mieszkanie musi być nudne?

Wiele osób ma błędne przekonanie, że wnętrza minimalistyczne są nudne. Jak pokazują aktualne trendy 2019 roku, coraz chętniej sięgamy po proste formy, czy kolory. Minimalistyczne wnętrza pojawiają się w całym domu. Dotyczy to kuchni, łazienki, sypialni. Pojawia się jednak pytanie, czy minimalistyczne wnętrza zawsze muszą być nudne? W jaki sposób urządzić nowe domy, aby były zgodne z naszymi indywidualnymi preferencjami, ale prezentowały też pewną kreatywność?

 

Postaw na akcent i wyróżnij swoją aranżację!

Minimalistyczne wnętrza zaczęły zdobywać największą popularność tuż po tym, jak na rynku deweloperskim zaczęły dominować niewielkie mieszkania dwupokojowe i kawalerki. Nie oznacza to, że styl minimalistyczny może być zastosowany wyłącznie w małym mieszkanie. Doskonałym przykładem są nowoczesne domy pod Warszawą, które coraz częściej prezentują tego typu klimat. Czy proste, szare lub białe wnętrza zawsze są nudne? Niekoniecznie! Wystarczy postawić na jeden mocny akcent, który zdecydowanie ożywi wnętrze, nada mu charakteru, a jednocześnie go nie przytłoczy. Co może być takim akcentem? Kolorowa ściana, kolorowa sofa lub równie nowoczesny obraz na ścianie. Innym rozwiązaniem jest wybór ciekawej lampy o unikalnym wzorze, która równie dobrze może mieć biały kolor, a i tak będzie odróżniała się na tle całej aranżacji. W tej kwestii wiele zależy od indywidualnych preferencji.

 

Nietypowe rozwiązania do minimalistycznych wnętrz

Coraz częściej ludzie pomimo swojego upodobania do minimalistycznego stylu poszukują czegoś, co będzie nietypowe. W przypadku niewielkiego mieszkania jest to bardzo trudne. Jednak wybierając segment w cenie mieszkania mamy zdecydowanie większe możliwości. Takim elementem wyróżniającym nasze wnętrze na tle wszystkich innych może okazać się np. huśtawka zamontowana w rogu sypialni lub fotel wiszący w salonie, na którym można zrelaksować się, oglądając telewizję. Tanie segmenty na obrzeżach miasta lub domy pod Warszawą są znacznie tańszym i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż niewielkie mieszkania w samym centrum.

 

Wystarczy odrobina kreatywności, aby minimalistyczne wnętrze było ciekawe. Nietypowy zagłówek w łóżku sypialnianym, unikalny kształt umywalki w łazience, nietypowa bateria wannowa, czy kolorowy blat w kuchni – to rozwiązania, które sprawią, że osiągniemy niesamowity efekt. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań aranżacyjnych, sprawdź informacje dotyczące segmentów pod Warszawą już teraz i zaplanuj wygląd swojego przyszłego domu.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017