Czy kolorowy sufit w mieszkaniu to dobry pomysł?

Wykończenie własnego domu czy mieszkania to ogromne wyzwanie - zwłaszcza dla osób, które nie mają w tym temacie większego doświadczenia. Coraz więcej właścicieli mieszkań poszukuje rozwiązań nietypowych, które wyróżnią wnętrze na tle innych projektów. Czasem wystarczy niewielka zmiana, aby cała aranżacja prezentowała się ciekawie. Hitem ostatnich lat jest kolorowy sufit, który jest charakterystyczny dla nieruchomości, jakimi są nowe domu. Czy w każdym przypadku można postawić na takie rozwiązanie?

 

 

Odejście od tradycyjnych projektów - postaw na oryginalność


Przez wiele lat dominującym trendem w polskich domach były białe sufity. Uważano, że taki kolor stwarza poczucie przestrzenności i lekkości, co było ważne - zwłaszcza w przypadku niewielkich wnętrz. Wraz z biegiem czasu i pojawieniem się nowych możliwości aranżacyjnych coraz częściej zaczęto odchodzić od tego rozwiązania. Zauważono wówczas, że kolor może nadać wnętrzu niesamowitego charakteru. W ten sposób inne barwy zaczęły coraz częściej pojawiać się na sufitach. Na tego typu ekstrawagancję decydowały się jednak wyłącznie osoby, które kupowały segmenty blisko Warszawy lub domy w Lesznowoli, gdzie poszczególne pomieszczenia domowe były stosunkowo duże.

 

 

 

Coraz częściej jednak właściciele mieszkań zastanawiali się, w jaki sposób mogą przemycić kolor do wnętrza. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Dekoratorzy wnętrz odkryli, że do mniejszego metrażu idealnym wyborem będą beże oraz szarości. Podkreślili przy tym jednak, że kolor zastosowany na suficie powinien być przynajmniej o dwa lub trzy tony jaśniejszy w porównaniu do odcienia wykorzystanego na ścianach. Na ciemniejsze barwy można natomiast zdecydować się, jeżeli wnętrze jest dobrze oświetlone. Od tego czasu nowe domy zyskały zupełnie inny charakter.

 

Unikalny styl wnętrza - postaw na ciekawy sufit


Wraz z upływem czasu zaczęto szukać nowych rozwiązań w zakresie aranżacji sufitu. Obecnie w wielu przypadkach jest on jednym z najciekawszych elementów wnętrza. Nowe segmenty to budynki, w których kreatywność zyskuje całkowicie inny wymiar. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie sufitu na ciemny kolor - granat lub butelkową zieleń. W takim przypadku odpowiednie będą białe lub szare ściany. Jeżeli pokój nie ma dostatecznego dostępu do światła dziennego, koniecznie należy zastosować kilka punktów świetlnych. Alternatywą może być także ledowe podświetlenie sufitu - idealne do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni, jak i przedpokoju.

 

 Psychologia koloru - to naprawdę działa

Wybór odpowiedniej barwy może mieć ogromny wpływ na samopoczucie - dlatego powinieneś uwzględnić to podczas dokonywania decyzji. Jasne, niezbyt jaskrawe odcienie zieleni, niebieskiego czy beżu uspokoją Cię i wyciszą po całym dniu. Co ciekawe, podobne działanie ma fiolet. Róż wiąże się z romantycznością i miłością - wzbudza bardzo pozytywne emocje, z kolei pomarańcz daje ciepło. Wszystkie te kolory można bez problemu wykorzystać na suficie.

 

Planujesz zakup domu lub mieszkania? Sprawdź naszą ofertę. Proponujemy m. in. segmenty pod Warszawą i domy w Lesznowoli. Zdecyduj się na wnętrze, które będziesz mógł dowolnie zaaranżować.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017