Ciekawy pomysł na wnętrze – ekspozycja systemów instalacyjnych

Systemy instalacyjne są podstawą wszystkich budynków, niezależnie od tego, czy są to mieszkania w centrum stolicy, czy segmenty blisko Warszawy. Wiele osób zastanawia się, jak ukryć biegnące po ścianie rury. Sposobów jest wiele, jednak coraz częściej można także spotkać się z ekspozycją tych elementów w aranżacjach domowych. Tego typu rozwiązanie jest bardzo charakterystyczne – zwłaszcza na nowoczesnego wystroju wnętrz. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?


Ekspozycja rur w małym mieszkaniu – praktyczne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni


Dla wielu osób biegnące po ścianie elementy instalacji są prawdziwą zmorą. Nowe domy dają większe pole do popisu w zakresie aranżacji. W małych mieszkaniach natomiast zabudowa rur płytami gipsowo-kartonowymi zupełnie mija się z celem, ponieważ jest to dobrowolne zmniejszenie powierzchni użytkowej. Jeżeli więc nie rozważasz opcji, jaką są segmenty pod Warszawą, to może zaciekawić Cię wystrój wnętrza z wykorzystaniem rur instalacyjnych.


Odpowiednio wyeksponowane rury nawiązują do bardzo popularnego w ostatnich latach stylu loftowego. Kojarzą się z szeroko pojętym modernizmem i co warto zauważyć – są nietypowym elementem wyposażenia. Wciąż mało osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Wyzwanie podejmują wyłącznie najodważniejsi. Tymczasem niesłusznie. Taka aranżacja, zwłaszcza jeżeli na ścianie znajdują się elementy instalacyjne wykonane z miedzi – prezentują się doskonale.

 

Nie tylko rury instalacji grzewczych

Wspomniany wyżej przykład wykorzystania rur miedzianych wiąże się głównie z instalacją grzewczą. Okazuje się jednak, że nie tylko elementy tego systemu mogą stanowić ozdobę wnętrza. Podobnie może być w przypadku instalacji hydraulicznych, czy wentylacyjnych. Wystarczy tak naprawdę odrobina kreatywności, aby stworzyć niepowtarzalne miejsce, którego nie będzie dało odtworzyć się nigdzie indziej. Warto bowiem zauważyć, że systemy instalacyjne dopasowane są pod konkretny budynek, czy mieszkanie.

 

 Sposób wyeksponowania rur w wystroju wnętrz

Ekspozycja rur może wyglądać różnie – w zależności od indywidualnego pomysłu na wnętrze. Domy pod Warszawą dają ogromne możliwości aranżacyjne. W związku z większą przestrzenią można zdecydować się na kontrastowe połączenia np. jasne wnętrza i elementy instalacyjne w naturalnych kolorach. Jednak w przypadku mniejszych mieszkań można także zastosować bardzo sprytną sztuczkę. Rury mogą zostać pomalowane farbą. W ten sposób jednocześnie będą wyeksponowane, ale ich kolor będzie różnił się od ściany 1 lub 2 odcienie. Całość wnętrza nie będzie przytłoczona.

Marzą Ci się idealnie urządzone segmenty pod Warszawą? Sprawdź naszą ofertę i realizuj swoje marzenia. Nie ma nic prostszego!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017