Białe (wnętrze) nie znaczy nudne!

Białe wnętrza kojarzą się z ascetyzmem i przesadną sterylnością, jednak wcale nie musi tak być. Trend na minimalistyczny wystrój zostanie z nami jeszcze na chwilę, więc nie warto rezygnować z białych, jednolitych ścian, a wprowadzić kilka zmian, które przełamią ich pozorną surowość. Sprawdźcie, jak lodowe królestwo zamienić w przytulny azyl.

            

Ponadczasowa klasyka

Biel to barwa, która nigdy nie wychodzi z mody. W przypadku wnętrz w tym kolorze możemy postawić na klasyczne rozwiązania w duchu minimalizmu. Biały lubi oszczędność dodatków i prostotę formy, dobrze czuje się w towarzystwie antycznych mebli, obrazów w klasycznych ramach i drewnianych lub kamiennych podłóg.

                         

Z drugiej strony białe pomieszczenia dają duże pole dla fantazji, bo tylko od Was zależy, jaki charakter im nadacie – wybór dodatków odgrywa tutaj prymarną rolę. Puszyste tkaniny, drewniane meble, przemyślane oświetlenie i żywe rośliny ocieplą nawet najbardziej surowe wnętrze.

                         

Przełamać biel

Czysta, nieskazitelna biel stanowi doskonałe kontrastowe tło dla innych, intensywnych kolorów. Pozwólcie sobie na eksperymenty i wprowadźcie do białego wnętrza porcję mocnych barw – efekt może być bardzo ciekawy. Kanapa w kolorze głębokiego granatu, czerwony dywan, nowoczesna grafika w żółtej ramie lub komoda w kolorową szachownicę to tylko przykłady pomysłów. Dajcie się ponieść fantazji!

 

 

Zieleń mile widziana

W każdym wnętrzu żywe rośliny, poza oczyszczaniem powietrza i produkcją tlenu, pełnią funkcję dekoracyjną. Szczególnie zjawiskowo prezentują się w białych, minimalistycznych wnętrzach, w których nie muszą konkurować o uwagę z wzorzystymi tapetami, dodatkami i tekstyliami. Najlepiej wybrać kilka mniejszych i dwa, trzy większe kwiaty, a następnie postawić je w różnych częściach pomieszczenia w zależności od ich wymagań pielęgnacyjnych. Będą naturalną, piękną ozdobą każdego domu czy mieszkania.

                                               

 

Zastanawiasz się, czy będziesz się dobrze czuć w otoczeniu minimalistycznej bieli? Możesz zacząć już wybierać kolory ścian – zapraszamy do zapoznania się z ofertą domów i mieszkań w Lesznowoli!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017