Aranżacja okna: zasłony, żaluzje, rolety – co wybrać?

Remontujesz swoje domowe wnętrze? A może dopiero planujesz, jak będzie wyglądał Twój nowy dom i szukasz pomysłu na aranżację okien? Współczesny rynek oferuje wiele możliwości. Możesz postawić na tradycyjne firany z zasłonami, żaluzje lub rolety – w różnych odsłonach. Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich oczekiwań, ale także charakteru i wielkości wnętrza. Zanim postawisz na konkretny wybór – sprawdź nasze podpowiedzi!

 


Firany i zasłony – gdzie sprawdzi się klasyka?

To jedno z najbardziej tradycyjnych rozwiązań, które niegdyś gościło w niemal każdym domu, obecnie spotykane jest coraz rzadziej. Chociaż firany i zasłony wybierane są w przypadku domów, to w mieszkaniach często zastępuje się je innymi elementami dekoracyjnymi. Dlaczego tak się dzieje? Zwłaszcza masywne firany sięgające do samej podłogi mogą przytłoczyć wnętrze mieszkania i optycznie je zmniejszyć. Dodatkowo zabierają one także przestrzeń ścienną, która może być wykorzystana na zamocowanie półek. Zasłaniają także parapet, gdzie swoje miejsce mogą znaleźć np. organizery z dokumentami. Pomijając kwestie aranżacyjne - ogromną wadą zasłon jest absorpcja kurzu, więc w przypadku alergików są niemal automatycznie wykluczone.

 


Rolety – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie

Rolety do okien to niezwykle szeroka gama różnorodnych modeli i rozwiązań. W zależności od przeznaczenia można wybierać pomiędzy dekoracyjnymi, wykonanymi z tkaniny czy innych nietypowych materiałów. Na rynku dostępne są rolety zwijane, w stylu 3D czy niezwykle popularne modele dzień-noc. Montaż rolet również może być dopasowany indywidualnie do Twoich potrzeb – mogą być mocowane do ramy okiennej, sufitu czy znajdować się tuż nad oknem. Bardzo duża różnorodność materiałów, kolorów czy faktur sprawia, że każdy ma możliwość dopasowania rolet do wystroju wnętrza. Rolety dają także możliwość całkowitego zaciemnienia czy wyciszenia pomieszczenia. Z łatwością można je montować na oknach dachowych – które są bardzo charakterystyczne dla nowych domów. Ze względu na swoją uniwersalność, rolety są obecnie najchętniej wybieraną opcją. Nie tylko w przypadku mieszkań, ale również nowych segmentów.

 

 

Żaluzje w nowej odsłonie są doskonałą ozdobą domu i mieszkania

Żaluzje to bardzo praktyczne, ale typowo biurowe rozwiązanie. Standardowe modele są zazwyczaj mało atrakcyjne i nie sprawdzą się – szczególnie w przypadku nowego domu. Kwestia ta wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku modeli wykonanych np. z drewna. Te mogą podkreślić wystrój wnętrza i nadadzą mu klimat. Bardzo często aranżacje okienne z wykorzystaniem żaluzji drewnianych pojawiają się we wnętrzach urządzanych w stylu eco lub skandynawskim, minimalistycznym.


Szukasz inspiracji na aranżację okna nowego domu? A możesz jesteś dopiero na etapie poszukiwań własnego miejsca, które będziesz mógł urządzić? Sprawdź atrakcyjną ofertę segmentów w cenie mieszkania, które w żaden sposób nie ograniczą Twojej wyobraźni w zakresie wystroju.

Oferujemy domy w Lesznowoli pod Warszawą w okolicy Piaseczna. Sprawdź naszą ofertę - poznaj osiedle Willa Mirabelka III!

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017