4 najważniejsze kwestie przy poszukiwaniu mieszkania

Wybór mieszkania, czy domu nie należy do najłatwiejszych. Decyzja o zakupie nieruchomości wiąże się z bardzo dużymi wydatkami, a to sprawia, że warto wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Podpowiadamy, które z nich są najważniejsze i czego nie należy przeoczyć przy poszukiwaniu własnego lokum. Zanim podejmiesz właściwą decyzją – sprawdź – być może skorzystasz z naszym porad.

Metraż – dopasuj go do własnych potrzeb

Najważniejszą kwestią podczas wyboru nieruchomości jest przede wszystkim jej metraż. W tej kwestii wiele zależy od indywidualnych oczekiwań, ale również od liczebności rodziny. Warto pomyśleć o tym, żeby zainwestować w przestrzeń, gdzie zostanie zaaranżowana część wspólna, a dodatkowo każdy z domowników będzie miał swój kąt, w którym będzie mógł odpocząć. Najczęściej wybieraną opcją są mieszkania 3-pokojowe. Należy jednak zauważyć, że przy większej rodzinie zdecydowanie lepszą opcją może okazać się segment w cenie mieszkania.

Układ mieszkania – zwróć uwagę na szczegóły

Układ mieszkania ma ogromne znaczenie dla jego funkcjonalności. W tym zakresie można uwzględnić, chociażby takie szczegóły jak to, czy pokoje w lokalu nie są pomieszczeniami przechodnimi. Co więcej, nie zapominaj o tym, że bardzo wygodną opcją jest balkon lub przynależący do mieszkania ogród. Czasem lepiej zdecydować się na domy pod Warszawą w podobnej cenie, co mieszkanie w centrum, które nie ma ani balkonu, ani ogródka.

 

 Charakter budynku i udogodnienia 

Decydując się na zakup mieszkania, koniecznie sprawdź charakter budynku – czy jest to kamienica, blok, a może mieszkanie wydzielone w domu. Nie każda z tych opcji jest odpowiednia dla każdego. Ponadto należy uwzględnić takie kwestie jak winda w budynku, możliwość zakupu, czy wynajmu komórki lokatorskiej, dostępność garażu lub miejsca parkingowego przed blokiem. Wszystkie te kwestie sprawiają, że w konkretnym miejscu żyje się komfortowo.

Lokalizacja – centrum miasta czy obrzeża?

Wiele osób zastanawia się: mieszkanie w centrum czy dom pod Warszawą – co wybrać? Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje wady i zalety. Mieszkając w centrum, tak naprawdę wszędzie masz blisko, wystarczy tylko dojechać komunikacją miejską. Musisz jednak liczyć się z tym, że w konkretnej kwocie otrzymasz na pewno mniejszy metraż, niż decydując się na segment blisko Warszawy. W drugim przypadku oprócz dużej przestrzeni zazwyczaj otrzymasz także ogródek wokół domu. Konieczny będzie jednak dłuższy dojazd do pracy, czy szkoły.

Nie wiesz, która opcja będzie lepsza? Szukasz nieruchomości i potrzebujesz wskazówek? Sprawdź naszą ofertę segmentów i domów pod Warszawą.

Wszelkie prawa zastrzeżone
Firma roku 2017

Firma Roku 2017